YILDIRIM BELEDİYESPOR’DAN ŞAMPİYONLUK YOLUNDA ÖNEMLİ ZAFER

YILDIRIM BELEDİYESPOR’DAN ŞAMPİYONLUK YOLUNDA ÖNEMLİ ZAFERU14 ELİT LİG 2. GRUP’TA ŞAMPİYONLUK MÜCADELESİ VEREN YILDIRIM BELEDİYESPOR, 8. HAFTA KARŞILAŞMASINDA ERTUĞRULGAZİ MESKENSPOR’U 2-0 MAĞLUP ETTİ.

 

LİGDE NAMAĞLUP ÜNVANINI KORUYAN LACİVERT TURKUAZLILAR, ATTIĞI 37 GOLLE GRUBUN EN GOLCÜ TAKIMI ÜNVANINA DA SAHİP OLURKEN TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KAPISINI ARALADI.

                                                                                    

 U14 Elit Lig 2. Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Yıldırım Belediyespor U14 Futbol Takımı, en yakın rakibi Ertuğrulgazi Meskenspor’u 2-0 mağlup ederek zirvedeki yerini korudu.

 

Yıldırım Belediyespor U14 Futbol Takımı, Elit Lig 2. Grup 8. Hafta karşılaşmasında Ertuğrulgazi Meskenspor ile Arabayatağı sahasında karşılaştı. İlk düdükten itibaren büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmada lacivert turkuazlılar, Yusuf Bulut ve Melih Can’ın attığı 2 golle sahadan 3 puanla ayrıldı. Aldığı galibiyetle Türkiye Şampiyonası’nın kapısını aralayan Yıldırım Belediyespor, 2-0 biten karşılaşmanın ardından en yakın takipçisi Ertuğrulgazi Meskenspor’un 5 puan önünde haftayı lider kapattı. 8 haftası geride kalan Elit Lig 2. Grup’ta, elde ettiği 6 galibiyet ve 2 beraberlikle 20 puan toplayarak zirvede yer alan Yıldırım Belediyespor, namağlup ünvanını da sürdürdü. Grubunda şampiyonluğun en büyük adayı olan lacivert turkuazlı takım, attığı 37 golle de grubun en golcü takımı konumunda bulunuyor. Yıldırım Belediyespor U14 takımı, 9. haftanın önemli mücadelesinde Genç Saray’ı ağırlayacak.