Katıldıkları yerel, ulusal ve uluslararası müsabakalarda Yıldırım Belediyesi’ni başarı ile temsil eden sporcular, futbol, yüzme, satranç, tenis, karete, taekwondo, atıcılık, halter, dağcılık gibi 22 farklı branşta başarıdan başarıya koşuyor. 2014’te 2’si ulusal ve uluslararası 94 madalya, 2015’te 9’u ulusal ve uluslararası 353 madalya, 2016’da 21’i ulusal ve uluslararası 345 madalya, 2017’de 33’ü ulusal ve uluslararası 322 madalya ve 2018’de de 34’ü ulusal ve uluslararası olmak üzere 351 madalyayı kulüp müzesine getiren Yıldırım Belediyesporlu sporcular, geride kalan dört buçuk yıllık süre içerisinde toplam bin 465 madalya kazanarak önemli başarılara imza attı.

‘SPORA DESTEĞİMİZ SÜRECEK’

Spora yapılan doğru yatırımın karşılığını elde edilen başarılar ile aldıklarını dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasının bir numaralı aracının spor olduğu bilinciyle, sporu her alanda destekliyoruz. Ulusal ve uluslararası şampiyonalarda kazanılan madalya ve kupalar bizi sporda lokomotif şehir olma hedefine bir adım daha yaklaştırıyor. Sporcularımızın başarı çıtasını daha yükseğe taşıyarak gelecek nesillerimize örnek teşkil edeceğine inancım tamdır” diye konuştu.

‘GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ’

Yıldırım’a kazandırılan spor tesisleri ile gençlerispora teşvik ettiklerini belirten Başkan Edebali,“Gençlerimiz hem değerlerimize sahip çıksınlar hem de spor yapsınlar.Onların bu yapacağı sportif faaliyetler okullarındaki başarılarına dayansıyacaktır. Yıldırım 250 bin genç nüfusuyla spor içinbüyük bir potansiyele sahip. Var olan bu mevcut potansiyeli en iyi ve en doğruşekilde kullanarak sporda marka şehir hedefini tam anlamıyla yerine getirmekiçin birçok spor tesisi yatırımlarımızıilçemize kazandırdık, kazandırmaya da devam ediyoruz. Bunlardan birtanesi deYıldırım’ın sporda dünyaya açılacak kapısı olan, Halter kariyeri boyunca 3olimpiyat, 7 dünya, 6 avrupa şampiyonluğu kazanan, 46 kez de dünya rekorukırarak dünya spor tarihine adını altınharflerle yazdıran halter efsanesi Naim Süleymanoğlu’nun adının yaşatılacağıspor kompleksi. 2 bin 500 seyirci kapasiteli çok amaçlı spor salonununyanı sıra, yarı olimpik yüzme havuzu ve jimnastik salonları ile ‘Türkiye’nin enbüyük spor kompleksi’ olma ünvanına sahip olacaktesis, birçok etkinlik alanını da bünyesinde barındıracak” ifadelerinikullandı.