YILDIRIM’DA BİR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI DAHA

-YILDIRIM BELEDİYESİ VE TÜRKİYE KARATE FEDERASYONU İŞ BİRLİĞİYLE DÜZENLENEN KYOKUSHİN KARATE TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 8 ŞEHİRDEN 435 SPORCU MÜCADELE EDİYOR.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ: “GENÇLERİMİZİ SPORA TEŞVİK ETMEK ADINA ULUSLARARASI ORGANİZASYONLARA EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ.

-BAŞKAN EDEBALİ: “YILDIRIM’A KAZANDIRACAĞIMIZ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİYLE ÇOCUKLARIMIZI TAM DONANIMLI YETİŞTİRECEĞİZ.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi ve Türkiye Karate Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen Kyokushin Karate Türkiye Şampiyonası başladı.

Yıldırım Belediyesi ve Türkiye Karate Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen Kyokushin Karate Türkiye Şampiyonası, Yıldırım Belediyesi Yunus Emre Spor Kompleksi’nde başladı. Bursa, İstanbul, Eskişehir, Adana, Bilecik, Gaziantep, Şanlıurfa ve Hatay’dan 24 kulüp toplamda 435 sporcunun katıldığı turnuvanın açılış törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Türkiye Karate Federasyonu Bursa Temsilcisi Ömer Duran, Yıldırım Belediyespor Başkanı İlhami Aydın ve çok sayıda davetli katıldı.

SPORUN YENİ MERKEZİ YILDIRIM
Göreve geldikleri ilk günden itibaren yerel yönetim anlayışında sporun önemli bir yer tuttuğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “25 yıl aradan sonra ilk kez gerçekleştirilen Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası’na ev sahipliği yaptık. Uluslararası Yıldız Erkekler Halter Turnuvası’nın yanı sıra Uluslararası Yıldırım Bayezid Han Güreş Turnuvası, Yıldırım’da 17 Yaş Balkan Badminton Şampiyonası’ndan sonra önemli bir organizasyonda daha birlikteyiz. Turnuvamıza 8 şehirden 435 sporcu katılıyor. Yıldırım’da gerçekleştirilen turnuvamıza katkılarından dolayı başta Türkiye Karate Federasyonu olmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

‘OLİMPİK BRANŞLARDA ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRİYORUZ’
Gençleri spora teşvik etmek adına olimpik branşlara ayrıca önem verdiklerini belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Gençlerimizi spora teşvik etmek adına uluslararası organizasyonları şehrimizde gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızı sosyal problemlerden uzaklaştırmak ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak için sporun tüm branşlarında yatırımlar gerçekleştiriyoruz” diye konuştu. Sporda başarıların sürdürülebilir olması adına yatırımların oldukça önemli olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız ile Türkiye’nin en büyük spor kompleksini Yıldırım’a kazandırıyoruz. 2017 yılının sonunda da kompleksimizi faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz. Yıldırımlı çocukların ve gençlerin istifade edebileceği yegane tesisi ülkemize kazandıracağız. Bu tesiste, aynı zamanda da uluslararası büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Kompleksimiz çocuklarımıza, gençlerimize ve Yıldırımlı hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.